همیارسیستم | امیدصدر

آموزش فشرده سازی GZIP در جوملا 4

[ad_1]

در این مطلب می خواهیم در مورد فشرده سازی Gzip در جوملا صحبت کنیم و به شما نشان دهیم که در جوملا 4 چگونه این امکان را فعال کنید و چگونه از عملکرد صحیح آن مطمعن شوید.

\"آموزش

به طور کلی ، وب سایت ها دارای حجم زیادی از محتوا از جمله تصاویر، فیلم ها، فرم ها و موارد دیگر هستند. همه اینها سرعت کلی وب سایت را کاهش می دهد. بنابراین، هنگامی که یک کاربر از یک وب سایت بازدید می کند و بارگذاری صفحه بیشتر از آنچه که باید طول می کشد، کاربر بلافاصله آن را ترک می کند و به سایت دیگری می رود. در یک تحقیق از کاربران اینترنت متوجه شده انید که یک کاربر معمولی روزانه حدود 100 تا 138 صفحه وب را بازدید می کند. اما فقط تعداد کمی از صفحات وب باز شده کاربر را در خود  نگه میدارند. به نظر شما این وب سایت ها دقیقاً چه کاری انجام می دهند که دیگران انجام نمی دهند؟ طی همین بررسی یکی از مواردی که متوجه شدند حداقل زمان بارگذاری صفحه وب بود.

 

بنابراین ، چگونه می توانید مسئله فشرده سازی را حل کنید؟

پاسخ به سوالات شما  این است که از ویژگی فشرده سازی GZip استفاده کنید. فشرده سازی GZip به شما کمک می کند تا سرعت کلی وب سایت خود را بدون از دست دادن اطلاعات افزایش دهید. در این مطلب آموزشی، نحوه فعال سازی فشرده سازی GZip در جوملا 4 را به شما نشان خواهیم داد.

 

فشرده سازی GZip چیست و چرا باید جوملا GZip Compression را فعال کنید؟

برای حفظ ارتباط خوب بین مرورگر کاربر و سرور، زمان درخواست باید حداقل باشد. فشرده سازی GZip به سرور اجازه می دهد تا فایل های وب را به طور موثر فشرده کرده و زمان درخواست مرورگر کاربر را کاهش دهد، بنابراین ظاهراً تجربه کلی را در هر دو طرف افزایش می دهد. برای مثال: فرض کنید برخی از کاربران تصادفی از سایت شما بازدید کرده و درخواست صفحه درباره ما را دارند. حجم این صفحه ممکن است 400 کیلوبایت باشد که می تواند تا 200 کیلوبایت کاهش یابد. با کمک GZip ، سرور شما صفحه about us را فشرده می کند و آن را به صورت فشرده به مرورگر کاربر ارسال می کند. ممکن است فکر کنید که زمان می برد ، اما اینطور نیست. کل فرایند بسیار سریع و غیرقابل توجه است. بنابراین ، اکنون می دانید که چرا فایل های فشرده را نجات دهنده زمان برای وب سایت ها می نامند.

 

چگونه می توان فشرده سازی GZip را در جوملا 4 فعال کرد؟

فعال کردن فشرده سازی GZip در جوملا بسیار آسان است. برای فعال کردن فشرده سازی GZip در وب سایت جوملا ، به پنل مدیریت وب سایت خود وارد شوید و به مسیر زیر بروید:

System > Global Configuration

\"آموزش

در این صفحه ، سربرگ Server را جستجو کنید و با تغییر وضعیت روی Yes ، فشرده سازی صفحه GZip را فعال کنید.

\"آموزش

در نهایت ، روی دکمه ذخیره و بستن کلیک کنید تا تنظیمات جوملا ذخیره شود.

\"آموزش

شما با فعال کردن GZip Compression در وب سایت جوملا خود تنها با چند کلیک و بدون نوشتن کد کار خود را تمام کرده اید. اکنون ، زمان آزمایش آن است.

 

آزمایش فشرده سازی GZip

حال شما برای اطمینان باید بررسی کنید که آیا فشرده سازی  به درستی کار می کند یا خیر ، وب سایت های زیادی در اینترنت موجود است. در اینجا یکی از آنها که من برای آزمایش استفاده کردم را معرفی می کنم تا با هم روی صفحات خود آزمایش را انجام دهیم.

https://www.giftofspeed.com/gzip-test 

به سادگی آدرس وب سایت خود را قرار داده و دکمه تیک را بزنید. در چند ثانیه نتایج را به شما نشان می دهد.

\"آموزش

نتیجه فشرده سازی GZip Compression یک ویژگی قدرتمند برای فشرده سازی اندازه وب سایت و بهینه سازی سرعت بارگذاری وب سایت است. از نظر SEO نیز توصیه می شود که حتما روی سرعت بازگذاری صفحات خود کار کنید. اگر نمی خواهید وب سایت شما بازدیدکنندگان خود را از دست بدهد ، قطعاً باید  GZip را در جوملا یا هر وب سایت دیگر فعال کنید.

مطلب مفیدی بود ؟اشتراک مطلب در :

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط آنلاین با مدیریت سایت
پیمایش به بالا
مشاوره
ثبت سفارش سریع