همیارسیستم | امیدصدر

نحوه فعالسازی Hotlink Protection – همیارسیستم

[ad_1]

Hot-linking به معنای این است که وبسایتی از یک یا چند فایل که توسط شما میزبانی شده و در وبسایت و سرور شما وجود دارد، استفاده کرده است. به عنوان مثال وبسایت a.com دارای تصاویر زیبایی است و وبسایت b.com تصمیم می‌گیرد به جای آپلود این تصاویر در سرور یا هاست خود، لینک مستقیم آن‌ها را از وبسایت a.com کپی کرده و از آن تصاویر با لینک مسقیم در وبسایت خود استفاده کند.

\"آموزش

Hot-linking در واقع باعث می‌شود تا ترافیک وبسایت شما مصرف شده و همچنین فایل‌هایی که خود آن را ایجاد کرده‌اید و قصد انتشار آن‌ها در وبسایت‌های دیگر به نام شخص یا برند شرکتی دیگر ندارید، به صورت غیرمجاز به سرقت برود. اینگونه وبسایتی که در مثال ما b.com می‌باشد و لینک فایل‌ها را در وبسایت خود کپی کرده است، دیگر هزینه‌ای بابت ترافیک آن‌ها پرداخت نمی‌کند؛ چرا که با بازدید از وبسایتش، هزینه را وبسایت a.com پرداخت خواهد کرد.

 

به خودی خود شاید بسیاری به این مورد توجه نکنند و حتی برایشان هم اهمیتی نداشته باشد. زیرا یک یا چند تصویر که ترافیک چندانی مصرف نمی‌کند و حتی لود سرور را نیز بالا نمی‌برد. همچنین Hot-linking ممکن است از لحاظ سئو به سود آن‌ها نیز تمام شود؛ زیرا لینک وبسایتشان در وبسایتی دیگر درج شده است که اینگونه این مورد برایشان یک Backlink نیز محاسبه می‌شود.

 

اما آنچه اهمیت Hotlink Protection را دوچندان می‌کند، درج لینک فایل‌های حجیم است؛ بدین صورت که ممکن است در وبسایتی از فایل‌های ZIP یا فایل‌های ویدئویی با حجم چند گیگابیت وجود داشته باشد که استفاده از آن‌ها در وبسایتی دیگر و در واقع عمل Hot-linking در خصوص آن‌ها موجب مصرف ترافیک و منابع سخت‌افزاری وبسایت مبدا می‌شود.

 

جهت فعالسازی Hotlink Protection از طریق فایل .htaccess، موارد زیر را انجام دهید:

1. وارد فایل .htaccess شوید.

چنانچه از مسیر فایل .htaccess در هاست خود اطلاع ندارید و یا وبسایت شما دارای فایل .htaccess نبوده و قصد ایجاد آن را دارید، این مقاله را مطالعه فرمایید.

2. کد زیر را در فایل .htaccess قرار دهید:


RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http://(www.)?your-domain.com/.*$ [NC]
RewriteRule \\.(gif|jpe?g|png)$ - [F]

در مثال بالا لازم است آدرس وبسایت خود را به جای عبارت your-domain.com قرار دهید.

با اعمال کدهای بالا دیگر امکان انجام Hot-linking در خصوص تصاویر موجود در وبسایت با پسوند GIF، JPEG و PNG وجود ندارد. جهت جلوگیری از امکان Hot-linking در خصوص برخی از پسوندهای مربوط به فایل‌های ویدئویی، کد زیر را جایگزین خط آخر نمایید:


RewriteRule \\.(mov|avi|wmv|flv|mp4|mpe?g)$ - [F]

همچنین می‌توانید به صورت مشابه در خصوص سایر پسوندها Hotlink Protection را فعال نمایید. Hotlink Ptection از ماژولی به نام ModRewrite استفاده می‌کند. جهت فعالسازی آن لازم است سرویس میزبانی وب مورد نظرتان از این قابلیت پشتیبانی کند.

مطلب مفیدی بود ؟اشتراک مطلب در :

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط آنلاین با مدیریت سایت
پیمایش به بالا
مشاوره
ثبت سفارش سریع