همیارسیستم | امیدصدر

پشتیبانی سایت!مسله این است

با گسترش روز به روز کسب‌و‌کارهای اینترنتی و حضور بیشتر فضای مجازی در زندگی مردم ، تعداد سایت‌ها هم زیاد شده است. در این زمان، رقابتی هم بین صاحبان کالا و سرمایه ایجاد شده و هرکسی تلاش می‌کند با ارائه روش هایی، از دیگران جلو بزند. اما نکته‌ای که در اینجا باید مورد توجه همه صاحبان سایت‌ها قرار گیرد، پشتیبانی سایت است.

در واقع آن چه که بعد از ایجاد یک وب سایت، بسیار اهمیت دارد، نگهداری و بهبود آن است . استفاده از پشتیبان‌های مطمئن می‌تواند در جهت رشد وب سایت شما بسیار مفید باشد.

بسیاری از کسب‌و‌کارها با طراحی سایت به روش اصولی و بر پایه سئو وارد دنیای بازاریابی می‌شوند ولی دقت نمی کنند که داشتن یک سایت تنها کافی نیست. نیاز به پشتیبانی دارد و باید به طور منظم بررسی شود. حتی بعضی از مدیران فراموش می‌کنند برای وب سایت خود اشتراک دامنه و هاست را تمدید کنند و آن را از دست می‌دهند.

پشتیبانی سایت شامل خدماتی از قبیل بروزرسانی سایت، بررسی فنی سایت، عملکرد کلی سایت، رفع باگ‌های احتمالی، بک‌آپ گیری از سایت و تمدید اشتراک دامنه و هاست و سایر موارد مشابه است.

مدیریت کسب‌و‌کار برای حضور در عرصه رقابت بین کسب‌و‌کارها نیاز به محتوای جدید و به روز دارد تا بتواند علاوه بر این که ارتباط با مخاطبین قبلی خود را حفظ کند، مخاطبین جدیدی را جذب کند.

نوع دیگری از پشتیبانی سایت بررسی رفتار مخاطبان است. به این صورت که با مشاهده صفحاتی که بیشترین ترافیک ورودی را داشتند، متوجه علاقه‌مندی افراد به آن صفحات می‌شود. سپس همچین صفحاتی را در وب سایت شما اضافه می‌کند. از طرفی صفحاتی که بازدید خوبی ندارند را حذف یا اصلاح می‌کند.

پشتیبانی سایت شامل چه مواردی می‌شود؟

پشتیبانی سایت به ۴ بخش عمده تقسیم می‌شود.

 1. پشتیبانی فنی که به طراحی سایت وابسته است. بررسی کد‌های سایت، رفع باگ‌های احتمالی، بررسی امنیت وب سایت و بروز رسانی نرم‌افزارهای سایت همگی شامل وظایف فنی پشتیبان است.
 2. پشتیبانی محتوایی شامل آپلود کردن محتوای تازه و اصولی طبق برنامه است.
 3. پشتیبانی طراحی و گرافیک شامل قراردادن تصاویر در کنار محتوای متنی است که مخاطبان بیشتری را جذب می‌کند.
 4. پشتیبانی سئو که نیازمند یک استراتژی سئو وب سایت برای رسیدن به رتبه‌های برتر موتور جست‌و‌جو به خصوص گوگل است

چه عواملی قیمت پشتیبانی سایت را تعیین می‌کند؟

خدمات پشتیبانی با توجه به نوع سایت و حوزه کسب‌و‌کاری شما متفاوت است.

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار طراحی سایت است. هرچه در طراحی سایت از زبان‌های برنامه نویسی یا کدنویسی بیشتری استفاده کرده باشید، باید هزینه بیشتری برای نگهداری سایت بپردازید. به همین علت پشتیبانی سایت وردپرس آسان‌تر و درنهایت ارزان‌تر خواهد بود.

پیشنهاد ما:  ابزارهای طراحی سایت:41 مورد از ابزار های کاربردی در طراحی سایت

شرکت‌های متفاوتی برای ارائه خدمات مربوط به سایت و پشتیبانی وجود دارند. اگر شما از یک شرکت معتبر استفاده کنید رشد کسب‌و‌کار شما تضمین خواهد شد؛ بنابراین بهتر است سرمایه ای برای آن کنار بگذارید. هم چنین شرکت‌های نوپا به ازای دریافت مبالغ کمتری نگهداری سایت شما را بر عهده می‌گیرند.

تعداد کاربری که روزانه وارد سایت شما می‌شود، حجم اطلاعات و در نهایت هرچه حجم کاری که پشتیبان انجام می‌دهد بیشتر باشد، قیمت بیشتری را به شما پیشنهاد می‌دهد. پس تعرفه نگهداری به بزرگی سایت شما و هدفی که دارید بستگی دارد.

 

بررسی طراحی سایت

یکی از سیستم‌های مدیریت محتوای مشهور در حال حاضر وردپرس است. در باب مشهوریت این سیستم همان اندازه کافی است که بدانیم که هم اکنون اکثر سایت‌های موجود در حوزه اینترنت با استفاده از این سیستم ساخته شده اند. این سیستم امکانات مختلفی را در جهت طراحی وب سایت در اختیار شما قرار می‌دهد و دلیل استقبال مردم از آن نیز همین امر است.

اما بعد از طراحی، شما با بحث مدیریت سایت خود روبه‌رو می‌شوید. اگر وقت و مهارت کافی داشته باشید، خودتان می‌توانید امر پشتیبانی سایت را به دست بگیرید اما اکثر صاحبان وب سایت‌ها تجربه و وقت لازم را برای این کار ندارند. این جاست که مجبور می‌شوند از پشتیبانی سایت وردپرس یاری بگیرند و وظیفه مدیریت سایت خود را به او محول کنند. اکثر افراد برای پشتیبانی سایت وردپرس خود از سازندگان آن استفاده می‌کنند، اما باید توجه داشته باشید که یک طراح خوب همیشه نمی تواند پشتیبان خوبی برای وب سایت شما باشد. به همین دلیل لازم است که ابتدا وظایف اصلی پشتیبانی سایت را بشناسید و پس از آن با توجه به این قضیه، پشتیبان سایت خود را انتخاب نمایید.

وظایف پشتیبانی سایت

در ابتدا باید این نکته را ذکر کنیم که وظایف پشتیبانی سایت تعریف مشخصی ندارد و حتی گاهی اوقات وظایف اصلی آن در قرارداد بین اشخاص روشن می‌شود. با این حال یک پشتیبان سایت ورد پرس باید کار‌های زیر را انجام دهد:

 • قرار دادن مطالب و محتوا ها
 • به روز رسانی سایت تمدید هاست
 • مدیریت اعضای سایت و نظرات آنها
 • رفع اخطارها و ارورها
 • دیزاین سایت
 • سئو سایت
 • خدمات پروژه سئو سایت
 • تدوین استراتژی

اولین قدم برای شروع هر پروژه‌ای روشن کردن اهداف و تدوین برنامه ریزی برای کسب‌و‌کار شماست. چرا که وقتی ندانیم کجا می‌خواهیم برویم در نتیجه به جایی می‌رسیم که نمی دانیم کجاست. برای موفقیت در هر بازاری احتیاج به شناخت دقیق از تمامی جنبه‌های آن بازار، علی‌الخصوص رقبای خود آن بازار داریم. سپس با تحلیل نقاط قوت و ضعف آن ها، استراتژی‌های قوی تری را اتخاذ می‌کنیم.

سئو صفحه و انواع آن

سئو داخلی، بخش مهم سایت شما و یکی از اصلی‌ترین مولفه‌های بهینه سازی سایت برای کسب رتبه در موتور‌های جستجو به شمار می‌رود و شاملTitle Tags ، Page URLs و بهینه سازی لینک‌های داخلی می‌شود.

سئو خارجی، سفیر خارجی سایت شماست که به عنوان پل ارتباطی شما با مخاطبان خارج از سایت عمل می‌کند، تا آن‌ها را جذب و به سایت شما منتقل کند.

سئو تکنیکال، لایه‌های زیرین سایت شما را تشکیل می‌دهد که در واقع آن‌ها هستند که به موتورهای جستجو اجازه index وCrawl کردن سایت شما را می‌دهند.

سئو بدون محتوا معنا ندارد. علاوه بر سئو، کار تولید محتوا هم باید انجام داد. می‌توانید از کلیدواژه‌های تاپ حوزه کاری خود و هر کلید واژه‌ای که مد نظرتان است، استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
تماس صوتی
پیامک
ارتباط آنلاین با مدیریت سایت
پیمایش به بالا
مشاوره
ثبت سفارش سریع