همیارسیستم | امیدصدر

چه زمانی سایت شما نیاز به بازطراحی دارد؟

آیا شما برای گسترش کسب و کارتان علاقمند به طراحی سایت هستید؟

آیا سایت شما نیاز به بروزرسانی دارد؟

آیا شما توانایی بروزرسانی سایت خودتان را دارید؟

آیا با داشتن سایت تاکنون از فروش محصولات و خدمات ارائه شده در سایت خود و سود حاصل از آن ها رضایت داشته اید؟

تمام این آیاها و سوالات دیگر شما را به داشتن سایت ترغیب می کند. اگر سایتی برای حرفه و کسب و کار خود دارید، چه بهتر. پس به فکر بروزرسانی آن باشید و اگر ندارید هر چه سریعتر به فکر راه اندازی یک وب سایت خوب با متد روز دنیا باشید و کسب و کارتان را توسعه و ارتقا دهید که اگر غیر از این باشد از فروش بی نظیر در دنیای وب بی نصیب خواهید شد.

بی گمان اگر وب سایت شما در زمان گذشته و طبق موازین و تکنیک های آن زمان طراحی شده باشد، همین به خودی خود دلیل واضحی است که با توجه به تغییرات زمانی و تحقیقات علمی، اکنون نیز نیاز به طراحی مجدد وب سایتتان پیدا کنید، زیرا در عرصه وب و تکنولوژی، روز بروز با اپلیکیشن ها و نرم افزار ها و متد هایی رو به رو می شوید که باعث بالا بردن امکانات وب سایت شما و در نتیجه آن بالا بردن بازدید از وب سایتتان در نتایج سرچ گوگل می شوند.

تحقیقات گسترده در حوزه ی بازاریابی و روند تاثیر نوع طراحی وب سایت ها در اثر گذاری بر خریداران و مشتریان وب سایت ها هشداری است که باعث می شود تمام تلاش خود را بنمایید تا همیشه بروز باشید حتی با تغییرات کوچک کوتاه مدت و بلند مدت، خود را وفق دهید و وب سایتی تازه و مورد پسند کاربران ارائه نمایید.

فضای کسب و کار مجازی ویترین شرکت شماست

اولین نشانه وجود شما در فضای مجازی و توسعه کسب و کارتان در این فضا، وب سایت شما می باشد و خریداران و مشتریان در فضای مجازی با توجه به نوع نگاه و دانش شما به کسب و کارتان که همان چگونگی طراحی وب سایت شما است وارد این فضا می شوند. در نتیجه هر چه بروز تر باشید کار آمد تر و موفق تر عمل خواهید نمود.

تعدادی از نکات کلیدی که با توجه به آن ها می توان دریافت که یک وب سایت نیاز به طراحی سایت مجدد دارد یا خیر را در زیر برایتان توضیح می دهیم و مطمئن هستیم که حتی وجود یک مورد از آن ها در وب سایت شما می تواند به پیشبرد هدف و کسب و کار شما آسیب وارد کند چون حتی از دست دادن یک مشتری نیز مهم می باشد و همچنین باید در نظر بگیرید که نظرات هر مشتری می تواند تاثیر مستقیم بر نظرات یک خانواده بگذارد و وقتی که شخصی نظر مثبتی نسبت به کسب و کار و حرفه شما نداشته باشد مسلما یا کسب و کار و سایت شما را به اقوام و دوستان خود معرفی نمی کند و یا اگر آن ها نیز قصد خرید از سایت شما را داشته باشند، آن ها را منصرف می کند.

و اینک دلایل عمده نیاز به طراحی مجدد سایت:

1- وب سایت شما با موبایل سازگار ( ریسپانسو) نیست

شاید در ده سال گذشته تصور این که موبایل و تبلت این گونه در عرصه ی کسب و کار فضای مجازی مهم بشوند و این گونه پیش بروند سخت بود ولی اکنون می بینیم که طبق آمار حدود %80 به بالا از کاربران اینترنت در دنیا از طریق این دو ابزار یعنی موبایل و تبلت وارد فضای مجازی و اینترنت می شوند و خریدها و کارهای خود را انجام می دهند و همچنین از وب سایت ها بازدید می کنند.

همین طور طبق آماری که گوگل ارائه داده است حدود 60% به بالا از کاربران اینترنت، زمانی که به وب سایتی مراجعه نموده که با نسخه موبایل سازگاری نداشته باشد، بسیار دور از انتظار است که مجددا وارد این گونه وب سایت ها شوند. همین آمار به ما میگوید که وب سایت های سازگار با موبایل 40% بیشتر از بقیه وب سایت ها بازدید دارند و میل و رغبت کاربران صفحات مجازی به کار با آن ها بیشتر است و فروش این وب سایت ها نیز بالا و چشم گیر است.

بنابراین داشتن یک وب سایت که با شرایط و سایز صفحات انواع موبایل سازگار باشد بسیار ضروری است و تاثیر مستقیم بر روی کسب و کار شما خواهد داشت و همچنین باعث مقبول افتادن وب سایت شما در بین کاربران فضای مجازی خواهد شد.

به این گونه وب سایت ها، وب سایت های واکنش گرا یا طراحی سایت ریسپانسیو responsive می گویند.

آیا فقط همین یک دلیل طبق آمار گوگل و بازخوردهای خود شما در رویارویی با چنین وب سایت هایی نیاز به طراحی مجدد وب سایت شما را، ملموس نمی سازد و شما را برای اقدام به این کار قانع نمی کند؟

پس اگر وب سایت شما در موبایل و یا تبلت ها به درستی نمایش داده نمی شود باید به فکر باز طراحی آن باشید.

2- طراحی مجدد سایت و نداشتن رتبه و جایگاه مناسب در گوگل

شاید ملال آور باشد که همیشه تکرار کنیم بروز باشید!

ولی این یک اصل است و نیاز به بروزرسانی جز لاینفک اصل تجارت الکترونیک محسوب می شود.

الگوریتم های گوگل به طور مرتب و پیوسته و همراه با تحقیقات و اطلاعات لازم بروز می شوند. آشکار است که در چنین شرایطی مطمئنا اگر وب سایت شما بروز نباشد موتورهای جستجوی گوگل وب سایت شما را در رتبه های پایین نشان می دهند و امکان دسترسی کاربران و خریداران و مشتریان به سایت شما تقریبا از بین می رود و یا رو به صفر می گذارد این چیزی است که دقیقا خلاف جهت منافع شما و همچنین بالا بردن فروش شما می باشد. سایت شما باید برای موتورهای جستجو بهینه شود چون تکنیک های سئو سایت همواره در حال تغییر و بروز رسانی هستند این تغییرات و بروز رسانی ها به شما یادآوری می کنند که طراحی سایتتان در سال های گذشته و یا دو سال پیش تاکنون و در حال حاضر پاسخ گوی نیاز مشتریان هست یا نه و آیا ممکن است کاربران با مراجعه به آن دلسرد و ناامید به سایت دیگری مراجعه نمایند.

3- ارائه ی تجربه ی کاربری ضعیف در طراحی سایت

طراحی سایت شما محل ارائه ی نوع کسب و کار شما است و اولین جایی است که یک کاربر با نوع خدمات ارائه شده توسط شما آشنا می شود. مسلما در اولین قدم و برخورد کاربر، شما باید بتوانید رضایت او را نسبت به سایتتان جلب کنید.

مواردی که یک کاربر در اولین مراجعه به سایت شما تجربه می کند شامل :

حرکت آسان بین صفحات وب و دسترسی آسان تر به مطالب مورد نظر کاربر و همین طور خوانایی و کافی بودن مطالب و عکس های مناسب و مواردی از این قبیل، که با قرار گرفتن آن ها در کنار هم، کاربر را قانع می سازد که آیا در سایت شما بماند و یا برود

این قانع شدن شامل ایجاد علاقه و حظ بصری بردن از سایت شما نیز هست.

وقتی یک وب سایت به این گونه طراحی و بروز می شود خود به خود کاربر را از مراجعه به سایت های رقیب باز می دارد و مدت زمان ماندن در سایت شما و استفاده از خدمات شما را بالا می برد و همین موجب رضایت و خرسندی شما و ایشان خواهد شد.

4- وب سایت شما در گذشته با فلش ساخته شده است؟

برنامه فلش و هم چنین فتوشاپ در گذشته مبنای طراحی بسیاری از وب سایت ها بوده اند. آیا وب سایت شما نیز با این برنامه طراحی شده است؟ برنامه فلش اکنون منسوخ شده و دیگر استفاده نمی شود و موتور های مجهز و بروز و قدرتمندی مانند گوگل از آن پشتیبانی نمی کنند و خود سایت های فلش نیز در بسیاری از دستگاه ها پشتیبانی نمی شوند پس سایت هایی که با این نوع برنامه ساخته می شوند دیگر محبوبیتی ندارند و این به ضرر وب سایت شما نیز هست بی تردید اگر وب سایت شما با این نوع برنامه طراحی شده باشد باید وب سایتتان را طراحی مجدد و بروزرسانی کنید.

5- وب سایت شما به روز نیست؟

بروز بودن و آپدیت بودن وب سایت یکی از نکات کلیدی و پر اهمیت در طراحی یک سایت است با دگرگونی و تغییرات هر روزه در نوع مشاغل و کسب و کارها، هر وب سایت برای هر شغلی طراحی شده باشد مجبور به باز طراحی آن است حتی اگر به گمان خود نیاز به این کار وجود نداشته باشد.

قسمت هایی از وب سایت که شامل مرور زمان می شوند عبارتند از لوگو تا صفحه ی معرفی کسب و کار که اگر امکان مدیریت آسان آن برای شما فراهم نشده باشد حتما مطالب تاریخ گذشته ی خود را نشان می دهند که این به ضرر سایت شما می باشد. در ضمن بسیاری از سایت های قدیمی به دلیل عدم بروز رسانی دارای منافذ امنیتی هستند و اطلاعات شما را در معرض خطر و آسیب قرار می دهند پس تمام سعی و تلاش خود را صرف بروزرسانی سایت هایتان انجام دهید حتی اگر مجبور به پرداخت هزینه به کارشناسان این امر می شوید ولی اشکالی ندارد و با این کار ضرری را که با کم شدن بازدید کنندگانتان به وب سایتتان زده می شود را جبران می کنید.

6- وبلاگ مهم ترین عنصر هر سایت است

ممکن است دریابید که سایت تان وبلاگ ندارد.

امروزه وبلاگ نویسی در یک سایت به دلایل متعدد دارای اهمیت اساسی و فراوانی است.

یکی از دلایل مهم آن به خاطر ارتباط برقرار کردن کاربران با سایت شماست.

دیگری تاثیر زیاد وبلاگ نویسی بر روی سئو سایت است.

شما برای بروز ماندن سایتتان باید یک وبلاگ داشته باشید وبلاگی که بتواند عناوینی را در سایت شما به خود اختصاص دهد مانند مقاله ها یا خبرها، آموزش ها و غیره.

این مقاله ها و اخبار جدید در وبلاگ تاثیر مستقیم روی SEO سایت شما دارند چرا که موتور های جستجو گوگل همیشه به دنبال مطالب جدید در یک سایت هستند. و به انتشار این اخبار بروز اهمیت میدهند و این امتیاز بسیار مثبت برای سایت شما است. که با هر بار بروز رسانی و انتشار مطالب جدید در وبلاگ ، سایت شما را به آسانی در دسترس قرار می دهند.

7- سرعت لود سایت بسیار پایین است و یا سایت ما به کندی باز می شود

پنجاه درصد از کاربران انتظار دارند که وب سایت شما در کمتر از شش ثانیه بارگیری شود و اگر این زمان به مقدار چهار ثانیه افزایش یابد و به ده ثانیه برسد کلا وب سایت شما را ترک می کنند. در ضمن باید یاد آوری کنیم که هر چه سرعت بارگیری سایت سریع تر باشد بر روی سئو آن سایت تاثیر می گذارد و این تاثیر رتبه ی شما را افزایش می هد. پس نتیجه می گیریم که هر سایتی را که به کندی بارگیری می شود باید مجددا طراحی کرد ، پس سعی کنید به کارشناسان مربوطه ارجاع دهید تا امکاناتی همچون میزبانی و هاستی درخور و متناسب با سایتتان انتخاب نموده و مشکلات نرم افزاری سایت را برطرف نمایند.

8- تماس های دریافتی از سایت با شما کم است و یا اصلا تماسی گرفته نمی‌شود در حالی که آمار بازدید از آن زیاد است.

در چنین حالتی اولین نکته ای که به ذهن شما می رسد این است که چرا با وجود بازدید های کاربران از وب سایت شما بعد از اندک زمانی آن را ترک کرده اند. البته این حالت در برخورد شما با کنترل آمار ترافیک سایتتان بدست می آید.

و اینکه چه اتفاقی در سایت شما افتاده یا چه مواردی باعث شده که حتی با وجود بازدید کاربران از سایت شما، آن ها به زودی از وب سایتتان خارج می شوند. به نظر میرسد که بازدید کننده چیزی را که لازم داشته در سایت شما پیدا نکرده است پس به دنبال خواسته و برطرف کردن نیازهای خود لاجرم به سایتی دیگر می رود تا بتواند در آن جا مراد و مطلوب خود را بیابد.

پس به دنبال جواب این چرایی ها باشیم. همین طور جواب اینکه چرا تماس از طریق وب سایت با شما خیلی کم و یا کمتر از حد انتظار است.

ترک سایت بلافاصله بعد از بازدید و دیگری عدم تماس با سایت نشان دهنده ی این است که مورد یا مواردی در سایت شما اشکال دارد و به خوبی عمل نمی کنند و باید این موارد و اشکالات را پیدا کرده و در صدد رفع آن ها برآیید. که خود به خود لزوم بازطراحی وب سایتتان را به شما گوشزد می کنند.

ما در این مقاله سعی نمودیم مواردی را مطرح کنیم که شما را با لزوم طراحی مجدد سایتتان آشنا نماییم، اگر توانایی انجام این کار را دارید و خودتان در این زمنیه کار می کنید و آموزش های لازم را دیده اید و تبحر دارید، که چه بهتر و گرنه شرکت های زیادی در فضای مجازی وجود دارند که می توانند این کار را به بهترین نحو و با هزینه کم برای شما انجام دهند فقط کافی است به سراغ اینترنت رفته و عبارت طراحی سایت را سرچ کنید به همین راحتی دنیایی از شرکت ها برای شما حاضر می شوند. فقط کافی است اینترنتی و یا از طریق ایمیل درخواست خود مبنی بر طراحی مجدد سایت را ارسال کنید و یا با تماس تلفنی خواسته خود را مطرح نمایید و بعد از مهلتی چند روزه تا چند هفته سایت بروز شده خود را تحویل بگیرید و در عرصه کسب و کار خودتان به بهترین صورت و سرعت جلو بروید.

تیم همیارسیستم همیشه و در هر صورتی پشتیبان و یاری رسان شما خواهد بود و با قرار دادن مطالبی همچون مقاله ای که مطالعه کردید در صدد این است که اطلاعات شما کاربران عزیز را در دنیای طراحی سایت بالا ببرند تا شما بتوانید از این امکان و تجارت در سطح جهانی استفاده و بهره های لازم را ببرید، دست روی دست گذاشتن، مشکلات کسب و کار شما را مرتفع نمی کند پس با یک تیم قدرتمند همراه شوید و طراحی سایت خود را به ایشان بسپارید به امید موفقیت روز افزون شما عزیزان در عرصه تجارت الکترونیک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
تماس صوتی
پیامک
ارتباط آنلاین با مدیریت سایت
پیمایش به بالا
مشاوره
ثبت سفارش سریع