همیارسیستم | امیدصدر

چگونه مدارک گم شده خود را با کمک سایت شرکت ملی پست پیدا کنیم؟

اگر مدارک هویتی‌تان مانند کارت ملی و شناسنامه یا اشیا قیمتی همانند طلا، چک یا کیف‌تان گم یا به اصطلاح مفقود شده‌اند، بهتر است پیش از هر اقدامی سری به سایت مدارک پیدا شده بزنید. مدارک پیدا شده در پست را می‌توان از طریق سامانه پست یافته جستجو کرد.

پشت کارت ملی، برخی از کارت‌های بانکی و سایر اسناد و مدارک از فرد یابنده خواسته شده تا آن را به درون صندوق پستی بیندازد یا به یکی از دفاتر پستی نزدیک تحویل دهد. از همین رو می‌توان جهت پیگیری کارت ملی مفقود شده از طریق پست اقدام کرد.

آشنایی با سایت مدارک پیدا شده

سامانه پست یافته محصول شرکت ملی پست است که به کمک آن می‌توان اسناد و مدارک مفقود شده را در آن جستجو کرد.

پیگیری کارت ملی مفقود شده از طریق پست را می‌توان یکی از پرکاربردترین‌های این سایت دانست اما سامانه پست یافته تنها به یافتن کارت ملی گم شده در پست ختم نمی‌شود.

آن طور که در این سایت آمده شما می‌توانید اسناد مالکیت، اوراق سهام، انواع کارت شناسایی، انواع پروانه (کسب، اصناف و…)، دفترچه بیمه، شناسنامه، گذرنامه، گواهینامه خودرو، مدارک تحصیلی، مدرک شناسایی اتباع خارجه، کارت دانشجویی، کارت ملی ، کارت‌های نظامی، بیمه نامه خودرو، بیمه نامه موتور، پلاک خودرو، پلاک موتور، سایر مدارک خودرو، سند خودرو، سند موتور، معاینه فنی خودرو، معاینه فنی موتور، کارت خودرو، کارت سوخت خودرو، کارت سوخت موتور، کارت موتور، تلفن همراه، کوله پشتی، دسته چک، مدارک بانکی و کارت اعتباری مفقوده شده را در این سامانه جستجو کنید. در صورتی که مورد مفقودی شما در یکی از نمایندگی‌های پست سراسر کشور باشد، این موضوع به اطلاع‌تان می‌رسد.

چگونه مدارک پیدا شده در پست را پیگیری کنیم؟

جهت جستجوی مدارک پیدا شده در پست می‌توانید به سه روش اقدام کنید. متداول‌ترین آن جستجو با کد ملی است. در صفحه ابتدایی پست‌یافته کافی است کد ملی خود را درج کرده و سپس گزینه جست‌وجو را بزنید.

\"سایت

در صورتی که مدرکی از شما در پست موجود باشد، به اطلاع‌تان خواهد رسید. در غیر این صورت با پیام «مدرکی با این مشخصات پیدا نشد» رو به رو خواهید شد.

اگر کد ملی‌تان در دسترس نیست، می‌توانید با ثبت مشخصات فردی یعنی نام، نام خانوادگی و نام پدر، احتمال وجود مدرک مفقودی‌تان در سامانه پست را بررسی کنید.

\"پیگیری

مدارک مربوط به خودرو یا موتور را نیز می‌توان از طریق پلاک آن‌ها جستجو کرد.

\"پیگیری

ثبت درخواست مدرک مفقودی

در صورتی که جستجوی شما در سامانه پست‌یافته بی نتیجه بود، می‌توانید با ثبت درخواست شانس یافتن آن را بیشتر کنید.

\"ثبت

در صفحه مربوط به «ثبت درخواست مدرک مفقودی»، ابتدا بایستی نوع مدرک را تعیین سپس مشخصات خود همچون کد ملی، نام، نام خانوادگی و تلفن همراه خود را وارد کنید. بسته به نوع مدرک مفقودی نیز از شما اطلاعات دیگری خواسته شده و پس از درج آن‌ها روی گزینه ثبت کلیک کنید.

سوالات متداول

آیا دریافت کارت ملی گم شده در پست نیازمند پرداخت هزینه است؟

خیر، تمامی خدمات ارائه شده در پست برای یافتن مدارک مفقودی، رایگان است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
تماس صوتی
پیامک
ارتباط آنلاین با مدیریت سایت
پیمایش به بالا
مشاوره
ثبت سفارش سریع