رویال شاپ یکی از مارکت پلیس های ایرانی است که بر اساس رضایت مشتریان بنا شده است. در ادامه معرفی کامل مارکت‌پلیس‌های ایرانی، پس از توضیح کامل و مزایا و معایب آنها، اکنون به سراغ فروش در رویال شاپ می‌رویم.

بافروش در رویال شاپ، شما از دریافت مجوز اعتماد الکترونیک یا اینماد، بی‌نیاز می‌کند زیرا این مارکت‌پلیس، خود نماد اعتماد الکترونیک دارد.

مزیت دیگر رویال شاپ، شفافیت مالی آن است. شما بدون نیاز به حسابدار می‌توانید از میزان فروش و سود خود مطلع شوید و اطلاعات مالی کسب و کار خود را به دست بیاورید. بدون این که هزینه‌ای از جانب شما پرداخت شود، رویال شاپ خود دست به ارائه تخفیف‌هایی می‌زند که فروش شما را افزایش می‌دهند.

با توجه به این که در رویال شاپفروشندگان خود محصولاتشان را ارسال می‌کنند، می‌توانند آن‌ها را توسط شرکت ملی پست ایران یا دیگر سرویس های ارسال کالا – چه ارسال کالا با پیک یا به صورت پستی – برای مشتریان خود بفرستند.

یکی دیگر از مزیت‌های رویال شاپ، ارتباط نزدیک با بخش پشتیبانی است. فروشندگان می‌توانند به سادگی بخش پشتیبانی رویال شاپ را در جریان تمام اقدامات خود قرار بدهند. همچنین ارتباط مستقیم با مشتری، یکی دیگر از مزیت‌های فروش در رویال شاپ است. شما می‌توانید در رویال شاپ محصولات خود را مثل یک بلاگ فروشگاه آنلاین، با محتواهای متنی و عکسی تبلیغ کنید. همچنین امکان چت کردن با مشتریان و دیگر فروشندگان وجود دارد و این پل ارتباطی می‌تواند به شما در ساختن یک برند قدرتمند کمک کند. کاربران رویال شاپ می‌توانند دیگر کاربران را دنبال کنند و از محتوای تولیدشده توسط آن‌ها باخبر شوند. شما می‌توانید فرایند بازاریابی و مارکتینگ را مدیریت کنید و نام برند و محصولات خود را بر سر زبان‌ها بیندازید.

همچنین در حال حاضر کسانی که با لینک دعوت شما در رویال شاپ ثبت نام کنند، یک اعتبار 10هزار تومانی هدیه می‌گیرند. این می‌تواند مشتریان شما را به خرید از غرفه شما در رویال شاپ ترغیب کند.

شرایط ثبت نام در رویال شاپ

هر کسی می‌تواند در رویال شاپ ثبت نام کند و شرایط خاصی وجود ندارد.

توجه داشته باشید که شماره تلفن همراه، کارت بانکی و کد ملی، همگی باید متعلق به یک فرد باشند. در غیر این صورت، غرفه تایید نمی‌شود.

قدم بعدی در راه اندازی غرفه در رویال شاپ، انتخاب تجربه فروش شما از میان بازارهای مختلفی است که برای فروش محصولاتتان وجود دارد.

شیوه کار رویال شاپ چگونه است؟

وقتی خریدار محصولی را به یک غرفه‌دار سفارش می‌دهد، باید همان لحظه، از طریق درگاه بانک، مبلغ فاکتور را پرداخت نماید؛ رویال شاپ به عنوان یک واسطه، این پول را در یک حساب قرض‌الحسنه نگهداری می‌کند. پس از رسیدن محصول به دست مشتری و اعلام رضایت او از خرید خود، رویال شاپ اقدام به پرداخت وجه به فروشنده می‌کند. این یک حسن دارد که باعث می‌شود مشتری اطمینان داشته باشد که پیش از دریافت سفارشش، پول به دست خریدار نرسیده است و فروشنده هم مطمئن باشد که هزینه سفارش، پرداخت شده است.

فروشندگان باید تمام مراحل فروش و ارسال کالای خود را به رویال شاپ و خریدار اعلام کند.

کارمزد رویال شاپ چقدر است؟

حق کمیسیون باسلام برای تمام کالاها، 6% ارزش کالا است. برای مثال، اگر شما کالایی 100 هزار تومانی بفروشید، رویال شاپ 6 هزار تومان از این مبلغ کسر می‌کند و 91 هزار تومان برای شما واریز می‌کند. البته استثنائاتی برای میزان کمیسیون وجود دارند که در ادامه، در بخش هزینه‌های دیگر، برای شما توضیح خواهیم داد.

همچنین با توجه به مقررات تجارت الکترونیک، مشتریان می‌توانند پس از یک بازه زمانی هفت روزه پس از دریافت محصول، نسبت به اعتراض به کالای دریافتی اقدام کنند.

روش ارسال کالا در رویال شاپ

ارسال کالا برای مشتریان در مارکت پلیس رویال شاپ بر عهده فروشندگان است. ارسال کالا به گونه‌ای است که شما کالا را با هزینه خودتان برای مشتری ارسال می‌کنید و از مشتری این هزینه را هنگام تسویه حساب دریافت می‌کنید.

هزینه ارسال با کمک پیشخوان پست همیارسیستم دقیق و بصرفه برای فروشنده محاسبه میشود وبرای سفارشتان بارکد پستی صادر و به پنلتان ارسال میشود وفقط شماباید عمل بسته بندی راانجام دهید.

فروشندگان رویال شاپ در مورد آن چه چه فکر میکنند؟

رویال شاپ بستری را برای تولیدکنندگان محصولات خانگی و ارگانیک فراهم آورده است و کارآفرینان توانسته‌اند با کمک آن، به کسب و کار خود رونق بیشتری ببخشند و مشتریان جدیدی از سراسر کشور پیدا کنند. تجربه خرید و فروش در رویال شاپ می‌تواند با توجه به حوزه فعالیتتان، متفاوت باشد. این مشتریان حاضرند که هزینه پستی را در ازای دریافت محصول باکیفیت و اعلا پرداخت کنند. چنین چیزی هم به کسب و کارهای کوچک، کمکی اساسی کرده است و هم توانسته دسته جدیدی از محصولات را به دسته‌بندی‌های موجود در بازار تجارت الکترونیک، وارد کند.

اما یکی از مشکلات هر مارکت‌پلیسی، رقابت بسیار زیاد آن است. بسیاری از فروشندگان رویال شاپ، مخصوصا آن‌هایی که در حوزه‌های متداول‌تری مثل فروش لباس مشغول هستند، گاهی از این رقابت دلسرد می‌شوند. اما باید توجه داشته باشید که فروشندگان خودشان می‌توانند از تکنیک‌های بازاریابی برای بهبود شرایط غرفه خود بهره بگیرند.

بسیاری از فروشندگان نسبت به پیشخان پستی همیارسیستم، هزینه ارسال کالا انتقاداتی دارند که این روش محاسبه دقیق نیست و در نهایت باعث متضرر شدن فروشندگان می‌شود.

همچنین نرخ کمیسیون نه درصدی برای تمامی محصولات، کمی غیرمنطقی به نظر می‌آید. مخصوصا اگر یک محصول با قیمت زیاد را بخواهید به فروش برسانید، باید مبلغ زیادی را به عنوان حق کمیسیون به رویال شاپ پرداخت کنید. این سبب می‌شود که حتی حاشیه سود خودتان نیز تامین نشود. پس توجه داشته باشید که چه محصولی را میخواهید به فروش برسانید.

نتیجه گیری

رویال شاپ یک مارکت پلیس اینترنتی ایرانی است که توانسته در زمینه کسب و کارهای خرد حرفی برای گفتن داشته باشد و هم از حقوق مشتریان و هم از حقوق فروشندگان خود به بهترین شکل ممکن دفاع کند و معاملاتی برد-برد را برای طرفین به ارمغان بیاورد. رقابت در رویال شاپ، سالم است و شما قابلیت بازاریابی و تولید محتوا برای غرفه خود را خواهید داشت. می‌توانید محصولاتتان را به خریداران معرفی کنید و آن‌ها را به خرید ترغیب کنید.

پیشنهاد ما این است که حضور در رویال شاپ را همراه با راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی در نظر داشته باشید تا بتوانید از تمام پتانسیل فروش در بستر اینترنت  بهره لازم را بگیرید و به موفقیتی تمام‌عیار در بازار تجارت الکترونیک دست یابید. با توجه به این که هر هفته بیش از ۱ میلیون کاربر از ترب استفاده می‌کنند محصولات خود را بین میلیون‌ها محصول و در کنار هزاران فروشگاه اینترنتی در معرض دید خریداران قرار دهید.

ثبت نام